انیمیشن چیست؟ انیمیشن نمایش سریع و مداوم تصاویر با موقعیت های مدل واقعی است. در این نمایش سریع ، توهم حرکتی برای بیننده ایجاد می شود. در حقیقت ، جابجایی تصاویر در انیمیشن ها به دلیل خطای دید است. این حرکت تصاویر در انیمیشن ناشی از پدیده ماندگاری تصویر است. برای نمایش انیمیشن می توان از پروژکتورهای حرفه ای یا رایانه استفاده کرد. انیمیشن حرفه ای در دو قالب سنتی و دیجیتال ساخته می شود. شرکت سه Whistle Web یک حرفه ای در زمینه ساخت انیمیشن دو بعدی ، سه بعدی است.

ساخت انیمیشن

انیمیشن
تاریخ انیمیشن
نقاشی های غار نوسنگی یکی از قدیمی ترین نمونه های توهم حرکت در طراحی استاتیک است.

در سال 1824 اصل ثبات بینایی توسط پیتر مارک کشف شد. اما همانطور که گفتیم بشر قبلاً از این اصل آگاه است! این اصل بیان می کند که چشم بعد از دیدن هر تصویر ، مدت کوتاهی آن را ذخیره می کند.

دنیای کارتون و انیمیشن در حال رشد است. وقتی انیمیشن های دو بعدی ساخته شد ، مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد. انیمیشن های سه بعدی نسبت به انیمیشن های 3D تقاضا کمتری دارند. زیرا یادگیری آنها دشوارتر است و به سرمایه گذاری زیادی احتیاج دارند. البته این غفلت تا زمان ساخت انیمیشن بلند سه بعدی اسباب بازی داستان 1 ادامه داشت. این انیمیشن توانست مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. بسیاری از شرکت ها در این زمینه موفقیت چشمگیری کسب کرده اند.

تاریخچه انیمیشن ایرانی

تاریخ انیمیشن در ایران را می توان به دوران برنز ردیابی کرد. حدود 5.200 کشتی سفالی کشف شده در شهر سوزان سیستان و بلوچستان مجموعه ای از تصاویر یک بز را نشان می دهد که به سمت یک درخت در حال حرکت است و در حال خوردن برگ های آن است. اشکال مشابه سفالگری با عکس های پی در پی نیز در سراسر ایران اسلامی قرون وسطایی یافت می شود.

انواع تکنیک های انیمیشن

در این مقاله برخی از تکنیک های مهم انیمیشن را توضیح می دهیم.

روش سنتی: قدیمی ترین روش ساخت انیمیشن. به این ترتیب فریم ها به صورت دستی ترسیم شده و در کنار هم متحرک می شوند. انیمیشن هایی مانند سفید برفی و زیبای خفته از این طریق تولید می شوند. از معایب این روش دشواری و وقت گیر بودن آن بخصوص برای انیمیشن های طولانی است.
روش رایانه (انیمیشن های دو بعدی و سه بعدی): پس از معرفی رایانه ها به بازار ، تهیه تصاویر راحت تر شد. اولین کاریکاتور و انیمیشن کوتاه در سال 1908 توسط امیل کول ساخته شد. انیمیشن میکی موس یکی از این نوع تکنیک های انیمیشن است.
روش های دیجیتال: در این روش می توانید فریم های کلیدی را با تکنیک های انیمیشن دیجیتال بسازید.Adobe Flash می تواند به صورت دیجیتالی انیمیشن های دو بعدی ایجاد کند. برای انیمیشن های سه بعدی می توانید از نرم افزاری مانند مایا ، 3DMAX ، انیمیشن های زیبا از toy story3 و Shrek استفاده کنید.
روش توقف حرکت: در این روش ، اشیاء به صورت فریم به حرکت در می آیند و همانطور که تصور می شود حرکت می کنند ، فیلمبرداری می شوند.
در اینجا مختصراً از متداول ترین تکنیک های انیمیشن آورده شده است. روش های دیگر انیمیشن شامل روتوسکوپی ، خمیر ، برش و موارد دیگر است.
کارتون و انیمیشن
تفاوت بین کارتون و انیمیشن
کارتون و انیمیشن دو کلمه ای هستند که معمولاً بصورت متقابل استفاده می شوند. اما واقعیت این است که بین این دو تفاوت وجود دارد.Dynamics یک تکنیک عکسبرداری از نقشه های مداوم یا موقعیت های مدل برای ایجاد توهم حرکت است. کارتون ها به یک طرح یا برنامه تلویزیونی یا فیلمی که توسط تکنیک های انیمیشن ساخته شده است اشاره می کنند.

یک کارتون از بریتانیا مجله هفتگی، لندن، جلد 159، 8 دسامبر، 1920.
انیمیشن
انیمیشن نمونه با
سه وب روش حرکت ضبط، سه وب تخصصی انیمیشن وب
با سالها تجربه در طراحی سایت، طراحی نرم افزار، جستجوگرها و دارای حرفه ای تولید انیمیشن. تاریخچه انیمیشن در ایران به اواخر دهه 50 برمی گردد. مرکز انیمیشن صبا در ایران امروز بزرگترین مشتری کارتون و انیمیشن است. خوشبختانه ایران در تولید انیمیشن از جمله Lost Bride و Love Color موفقیت های بسیاری داشته است.

 

انیمیشن سازی,پویا نمایی حرفه ای,تکنیک های ساخت انیمیشن,ساخت انیمیشن حرفه ای,ساخت انیمیشن دو بعدی,ساخت انیمیشن ساده,ساخت انیمیشن سه بعدی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *