نکات مربوط به طراحی وب سایت:

طراحی وب سایت نکات بسیار مهمی دارد که مهم هستند. اولین نکته مهم نگاه سایت است ، زیرا اولین چیزی است که بازدید کنندگان هنگام ورود به سایت متوجه آن می شوند. انسان ها سلایق مختلفی دارند ، اما وقتی نوبت به وب می رسد ، آنها به دنبال تعدادی از عوامل هستند تا تصمیم بگیرند به چه کسی اعتماد کنند ، به چه کسی پیروی کنند و چه کسی را تشویق کنند. نکات کلیدی برای طراحی وب سایت حرفه ای وجود دارد در این مقاله ما سعی کرده ایم تا مفیدترین نکات کلیدی در مورد طراحی وب سایت حرفه ای را بیان کنیم.

ساختار و طراحی برای طراحی وب سایت حرفه ای:

بهترین کار این است به منظور جلب یک طرح و یا یک طرح از یک وب سایت بر روی یک تکه کاغذ در ابتدا و بعد از تنظیم اهداف اصلی این سایت به طوری که سایت شما در ابتدا لایه است. پیدا کردن در واقع ، این یک طرز فکر ابتدایی و درک کلی از ساختار سایت و چگونگی قرار دادن عناصر سایت روی کاغذ را به شما می دهد ، طراحی آن برای شما بسیار ساده تر خواهد شد. به راحتی طرح های مختلفی بکشید تا در نهایت شکل و ساختار مورد نظر خود را بدست آورید.

رنگ طراحی وب سایت حرفه ای وب سایت :

در هنگام انتخاب یک رنگ وب سایت ، باید توجه کنید که وب سایتی را برای چه چیزی طراحی می کنید. سایت هایی که علمی و تحقیقاتی هستند و از نظر محتوا و مقالات دارای اهمیت هستند باید دارای یک طرح رنگی ساده باشند. مانند متن سیاه و سفید با زمینه سفید ، زیرا کاربران آنقدر وقت خود را صرف خواندن مقاله در این سایت ها می کنند که رنگ آمیزی ساده مانع از خستگی چشم می شود.

اما در طراحی سایت فروشگاه و خدمات بهتر است از رنگهای شاد استفاده شود. به خصوص برای دکمه ها و پست های خاص برای جذب بیشتر مشتری یا ثبت نام در مشتری. استفاده از رنگ های تیز باید تنها بخشی از سایتی باشد که می خواهید توجه کاربر را به خود جلب کنید و اگر در سراسر سایت از رنگ های کنتراست و کنتراست بالا استفاده کنید ، کاربر از طراحی سایت شما خسته و ناراضی خواهد بود.

منوها و پیمایش:

طراحی وب سایت و منوها به راحتی می توان به آنها توجه کرد. متأسفانه بسیاری از طراحان سایت ایرانی وقتی یک کاربر بخواهد به یک سایت خاص مراجعه کند دچار سردرگمی می شوند. به عنوان مثال ، یک سایت شرکتی که دارای صفحه سایت اختصاصی است اما بخشی به نام منوهای سایت ندارد و کاربر مجبور است پس از بازدید سایت ، تمام صفحات سایت را جستجو کند یا سایت را ناموفق بگذارد!

کاربران در بسیاری از سایت ها به دنبال راحتی هستند. فونت های متن باید متناسب باشند ، پیوندهایی که به راحتی قابل مشاهده هستند و غیره. به عنوان مثال: خدمات سایت ، طراحی سایت در تهران ، طراحی سایت در کرج ، سایت وبلاگ ، صفحه تماس و غیره. همه این موارد باید واضح و آسان باشد. بنابراین هنگام طراحی وب سایت خود این امر را به خاطر بسپارید. شما باید هنگام طراحی وب سایت کوتاهترین مسیر دسترسی کاربر به محتوای خود را در نظر بگیرید. اگر محتوا بزرگ است می توانید از دو یا چند منوی مختلف استفاده کنید و محتوای سایت را گسترش دهید تا کاربران در کمترین زمان ممکن آنچه را می خواهند دریافت کنند.

همچنین می توانید از پارتیشن های مختلف در ستون های فرعی سایت استفاده کنید و متداول ترین قسمت های سایت خود را نیز درج کنید. راه دیگر برای بهبود پیمایش سایت ، درج نقشه سایت در هنگام طراحی سایت است. بازدید کنندگان با استفاده از نقشه سایت می توانند با مراجعه به بخش نقشه سایت به راحتی صفحه مورد نظر خود را پیدا کرده و به آنها دسترسی پیدا کنند.

محتوا و محتوای خوب:

نکته مهم دیگر در طراحی وب سایت حرفه ای و بهینه سازی وب سایت محتوای سایت است که باید به راحتی درک شود زیرا دارای محتوا است که بازدید کنندگان و مشتری ها را به انجام کارهای مختلف ترغیب می کند. . این شامل تمام صفحات وب سایت شما می شود. اگر کاربران محتوای وب سایت شما را نفهمند ، سایت را ترک می کنند ، بنابراین هنگام طراحی وب سایت ، مطالب را با دقت بنویسید.

Flash و Script on the Web:

در طراحی وب سایت حرفه ای خود می توانید از Flash نیز برای جذابیت آن استفاده کنید ، اما باید به اندازه کافی خوب باشد. به عنوان مثال ، هرگز از یک فلاش بزرگ و بی فایده برای ورود به سیستم استفاده نکنید ، که باعث آزار کاربران خواهد شد. سعی کنید از منوهای فلش استفاده نکنید زیرا منوهای سایت شما تنها راهی برای جذب کاربران به قسمت های مختلف سایت شماست.

استفاده از اسکریپت های جاوا در طراحی سایت متداول تر از Flash است زیرا اسکریپت های جاوا توسط مرورگرها اجرا می شوند و کاملاً به مرورگر کاربران بستگی دارند و دیگر نیازی به نگرانی کاربران نصب برنامه Flash در رایانه های خود نیست. . اما سعی کنید از اسکریپت ها به اندازه نیاز خود استفاده کنید ، زیرا استفاده از اسکریپت ها نتایج متفاوتی در مرورگرهای مختلف خواهد داشت.

اندازه و نوع قلم:

نکته مهم دیگر در طراحی وب سایت حرفه ای استفاده از فونت قابل خواندن است. وقتی کاربر وارد صفحات سایت شما می شود ، باید بتواند مطالب شما را به راحتی بخواند و نیازی به زوم کردن نداشته باشد ، و همچنین یک فونت را انتخاب کند که کاملاً با تمام مرورگرها سازگار باشد و به درستی نمایش داده شود. اگر محتوای سایت شما خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد ، منجر به نارضایتی کاربران خواهد شد و سایت شما را ترک می کند.

گرافیک و رابط وب

فاکتور مهم دیگر در طراحی وب سایت در نظر گرفتن گرافیک و نوع رابط کاربری است. با توجه به افزایش روز افزون سایت ها و ایجاد فضای رقابتی ، ابتدا باید نگاه و احساس سایت خود را در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که ظاهر یک سایت نشان دهنده نوع محتوا و سلیقه های مدیر سایت است و اگر ایجاد کنید سایت شلوغی پر از عناصر گرافیکی نامربوط ، مطمئناً کاربران را از سایت خود دور می کنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که رابط کاربری که ایجاد می کنید با رعایت استانداردهای مناسب در سایت شما می تواند کاربران را
به سمت قسمت های مختلف سوق دهد و آنها را به استفاده از قسمت های مختلف سایت شما تبدیل کند.

تصاویر وب:

هیچ کاربری از سایتی خشک و بی جان لذت نخواهد برد. از تصاویر مرتبط و با کیفیت برای قسمت های مختلف سایت استفاده کنید. این امر در طراحی وب سایت حرفه ای بسیار مهم است زیرا استفاده از تصاویر نیز قوانین خاص خود را دارد.

اگر در حال نوشتن مقالات طولانی هستید ، حتماً از یک یا چند تصویر مرتبط در طراحی وب سایت حرفه ای خود استفاده کنید ، زیرا تصاویر هر دو خواننده را خسته تر و درک راحت تر می کنند. یک تصویر مرتبط و مرتبط گاهی اوقات بیش از چند سطر توضیحات و متن در درک مطالب کمک می کند. استفاده از تصویر مناسب در مورد موضوع نکته مهم دیگری در طراحی وب حرفه ای است. اندازه تصاویر نیز باید متناسب با محتوای شما باشد. برای یک مقاله ، یک تصویر متوسط ​​(600×400) کافی است و برای منوهای سایت و آرم ها هنگام طراحی سایت از تصاویر با اندازه کوچک استفاده می کنند. استفاده از تصاویر زیاد در محتوا باعث می شود صفحات سایت سنگین شود و به این ترتیب سرعت بارگذاری سایت کاهش می یابد.

تصاویری که هنگام طراحی وب سایت مورد استفاده قرار می گیرند باید در اندازه مناسب و با حجم کم انتخاب شوند تا سایت شما کند نشود. به خاطر داشته باشید که سرعت سایت عامل مهمی در سئو است و بهینه سازی وب سایت شما باید از ابتدا به همه جوانب طراحی وب سایت حرفه ای توجه کند.

تمرکز و اهمیت آن در بهینه سازی وب سایت:

همیشه سعی کنید وب سایت خود را به روز کنید. بروزرسانی وب سایت نیز یکی از راه های بهینه سازی وب سایت و سئو است که می تواند به معنای اضافه کردن محصولات جدید ، اصلاح اطلاعات ، افزایش ازدحام با استفاده از رسانه های اجتماعی یا اضافه کردن جاذبه های اضافی برای بازدید کنندگان بیشتر باشد. . در حقیقت ، هرچه بروزرسانی بهتر باشد ، بازدید کننده بیشتری خواهید داشت.

اعتبار و ارزش وب سایت بهینه سازی وب سایت :

سایت شما باید برای جدا کردن بازدید کنندگان با شما صفحه جداگانه ای داشته باشد. این صفحه باید شامل اطلاعات تماس مانند ایمیل ، فرم تماس ، آدرس و شماره تلفن شما باشد. مانند گواهینامه ها ، سایت های شبکه های اجتماعی ، توضیحات و نظرات در مورد محتوای صفحات وب به شما ارزش می دهد. ارزش وب سایت یکی دیگر از نکات بهینه سازی وب سایت است.

قابلیت اطمینان و امنیت سایت:

شما باید به کاربران و مشتریان وب سایت خود اطمینان دهید که محتوا و داده هایی که در اختیار شما قرار می دهند محرمانه نگه داشته می شوند و در اختیار دیگران قرار نمی گیرند. اگر فروشنده هستید باید از بستر امن SSL استفاده کنید. اگر از مشتریان و مخاطبان ایمیل و تلفن می خواهید ، باید به حریم خصوصی آنها احترام بگذارید. بنابراین سعی کنید با ایمن نگه داشتن اطلاعات آنها ، اعتماد کاربران و بازدید کنندگان را بدست آورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *